Naprawa silników
Naprawa silników to oferta kierowana do wszystkich, którzy chcą, aby ich jednostka napędowa pracowała bez zarzutu nawet podczas awarii. Jak wiadomo, to najważniejsza część każdego samochodu. Niestety, mimo że jej żywotność w porównaniu do innych jest naprawdę duża, to poszczególne elementy silnika mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu czy po prostu zużyciu. Dlatego oferujemy między innymi naprawę głowicy, sprawdzimy na przykład jej szczelność. Zreperujemy bloki silnika, wymienimy korbowody, pierścienie, panewki czy prześwietlimy wał. Zadbamy o wymianę uszczelek pod głowice, uszczelnimy silnik, a także wymienimy rozrząd. Co ważne, nasze prace obejmują naprawę jednostek napędowych o różnym oznaczeniu.
Najczęstsze usterki silnika
Do najczęstszych awarii silnika można zaliczyć usterki wtryskiwaczy, jeszcze kiedyś problem ten dotyczył głównie silników Diesla, dziś jednak coraz częściej pojawia się także w silnikach benzynowych. Popularnym problemem jest także niesprawna turbosprężarka, czyli dodatkowe płuco jednostki napędowej, a także zawodne cewki zapłonowe. To nie koniec, odpowiadające za niwelację drgań i ochronę skrzyni biegów oraz sprzęgła dwumasowe koło zamachowe to kolejna awaria występująca stosunkowo często. Na koniec chcemy wspomnieć o kłopotliwej elektronice, bo w końcu pracę silnika nadzoruje wiele czujników i systemów, o usterkę jednego z nich nie trudno.
Kiedy należy przeprowadzić naprawę silników samochodowych?
Naprawa silników samochodowych jest niezbędna w kilku przypadkach. Zazwyczaj pojazd sam informuje o konieczności wymiany niektórych elementów. Objawia się to wyświetlaniem określonych kontrolek, najczęściej check engine. Po pojawieniu się takiego oznaczenia warto od razu zgłosić się do warsztatu. Często świadczy ono bowiem o poważnych uszkodzeniach silnika, które wymagają niezwłocznego zakończenia jazdy i naprawienia pojazdu. Wówczas w warsztacie dokonuje się diagnostyki komputerowej samochodów, by wykryć przyczynę pojawienia się kontrolki.
Oprócz tego do serwisu należy zgłosić się również w sytuacji, gdy odczuwasz niepokojące zachowania silnika – np. zmniejsza on swoje osiągi lub podczas jazdy dochodzą z niego nieprawidłowe odgłosy.
Co wpływa na konieczność dokonania naprawy silników samochodowych?
Silnik samochodowy jest elementem bardzo intensywnie eksploatowanym w trakcie każdego przejazdu, nawet tego krótkiego. Z tego powodu po jakimś czasie może dojść do zużycia się elementów. Naprawy silnika samochodowego są wskazane zwłaszcza w sytuacji, gdy pojazd uzyska przebieg wynoszący 350-400 tysięcy kilometrów. Najczęściej dotyczy to aut używanych, lub tych użytkowanych przez profesjonalnych kierowców. W nowszych samochodach limit ten jest ustanowiony niżej – naprawę silnika przeprowadza się już po 200 tysiącach kilometrów.
Naprawy silników samochodowych są niezbędne również w sytuacji, gdy doszło do poważnego uszkodzenia. Mowa tu np. o zerwaniu paska lub łańcucha rozrządu, zatarciu silnika, pęknięciu uszczelki pod głowicą, uszkodzeniu pierścieni tłokowych lub zerwaniu łańcucha.
Oprócz tego na szybsze zużywanie się komponentów silnika wpływa również nieprawidłowe korzystanie z samochodu. Jeśli na nierozgrzane elementy działają zbyty duże obciążenia, a jazda nie jest płynna, części mogą zużywać się znacznie szybciej. Z tego powodu warto pilnować sposobu korzystania z pojazdu, by nie dopuścić do poważniejszych usterek.
Zapraszamy do naszego warsztatu właścicieli samochodów osobowych z Poznania i okolic. Zajmiemy się kompleksowym sprawdzeniem i naprawieniem silników, bez względu na sposób ich zasilania.